
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GBG2DNP#AA0
Manufacturer:
Package:
32-HWQFN (5x5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G23 128K 32HWQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.881
1.881
10
1.7157
17.157
25
1.66934
41.7335
50
1.6606
83.03
100
1.48447
148.447
250
1.480176
370.044
450
1.457804
656.0118
950
1.39593
1326.1335
4900
1.299657
6368.3193
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 27 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 8x8/10b/12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-HWQFN (5x5) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |