
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GBJ2DNP#AA0
Manufacturer:
Package:
32-HWQFN (5x5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16-BIT GENERAL MCURL78/G23 256K
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.3655
2.3655
10
2.1299
21.299
25
2.09684
52.421
50
2.09133
104.5665
100
1.868745
186.8745
250
1.807318
451.8295
450
1.800754
810.3393
950
1.676816
1592.9752
4900
1.517806
7437.2494
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 24K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 27 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 8x8/10b/12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-HWQFN (5x5) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |