
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GFF2DFP#AA0
Manufacturer:
Package:
44-LQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G23 96K 44LQFP -4
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.014
2.014
10
1.83445
18.3445
25
1.78448
44.612
40
1.775312
71.01248
119
1.586823
188.831937
238
1.582225
376.56955
476
1.558361
741.779836
952
1.492203
1420.577256
4998
1.38929
6943.67142
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 37 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x8/10b/12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 44-LQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |