
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GFN2DFP#AA0
Manufacturer:
Package:
44-LQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G23 768K 44LQFP -
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.3415
4.3415
10
3.93775
39.3775
25
3.85244
96.311
40
3.831588
153.26352
160
3.435561
549.68976
320
3.423059
1095.37888
480
3.297963
1583.02224
960
3.135361
3009.94656
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 48K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 37 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x8/10b/12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 768KB (768K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 44-LQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |