
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GGF3CFB#AA0
Manufacturer:
Package:
48-LQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G23 96K 48LFQFP -
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1945
2.1945
10
1.976
19.76
25
1.9456
48.64
40
1.940612
77.62448
80
1.734111
138.72888
250
1.677054
419.2635
500
1.670974
835.487
1000
1.555967
1555.967
5000
1.408413
7042.065
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 40 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x8/10b/12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |