
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GLF2DFB#AA0
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G23 96K 64LFQFP -
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1375
2.1375
10
1.919
19.19
25
1.88898
47.2245
40
1.884088
75.36352
90
1.683504
151.51536
270
1.628234
439.62318
450
1.622306
730.0377
990
1.510652
1495.54548
4950
1.367392
6768.5904
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 54 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 12x10b, 8x12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |