
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GLJ2DFA#AA0
Manufacturer:
Package:
64-LQFP (12x12)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G23 256K 64LQFP -
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.1065
3.1065
10
2.8177
28.177
25
2.7569
68.9225
40
2.742175
109.687
119
2.458581
292.571139
238
2.44968
583.02384
476
2.360152
1123.432352
952
2.243786
2136.084272
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 24K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 54 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 12x10b, 8x12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (12x12) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |