
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GMJ3CFA#AA0
Manufacturer:
Package:
80-LQFP (14x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G23 256K 80LQFP -
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.6195
3.6195
10
3.2851
32.851
25
3.21328
80.332
40
3.196038
127.84152
90
2.865618
257.90562
270
2.855244
770.91588
450
2.750906
1237.9077
990
2.615274
2589.12126
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 24K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 70 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 17x8/10b/12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 80-LQFP (14x14) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |