
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GML2DFB#AA0
Manufacturer:
Package:
80-LFQFP (12x12)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G23 512K 80LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.218
4.218
10
3.82565
38.2565
25
3.743
93.575
40
3.722575
148.903
119
3.337854
397.204626
238
3.325722
791.521836
476
3.204179
1525.189204
952
3.046194
2899.976688
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 48K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 70 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 17x8/10b/12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 80-LFQFP (12x12) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |