
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GPL2DFA#BA0
Manufacturer:
Package:
100-LQFP (14x20)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G23 512K 100LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.0825
5.0825
10
4.6094
46.094
25
4.50984
112.746
40
4.485425
179.417
80
4.021711
321.73688
230
4.007062
921.62426
576
3.860648
2223.733248
1152
3.670296
4228.180992
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 48K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 88 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 20x10b, 8x12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x20) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |