
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F100GSK3CFB#AA0
Manufacturer:
Package:
128-LFQFP (14x20)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G23 384K 128LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.0635
5.0635
10
4.59135
45.9135
25
4.4916
112.29
72
4.467242
321.641424
144
4.005438
576.783072
288
3.990855
1149.36624
504
3.845011
1937.885544
1008
3.655448
3684.691584
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G23 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 116 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 128-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 26x10b, 8x12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 384KB (384K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 128-LFQFP (14x20) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |