
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F102GAE2DSP#AA0
Manufacturer:
Package:
30-LSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G22 64K 30LSSOP -
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.109
2.109
10
1.8943
18.943
25
1.78752
44.688
210
1.522898
319.80858
420
1.42993
600.5706
630
1.251198
788.25474
1050
1.036706
1088.5413
2520
0.96521
2432.3292
5040
0.9443
4759.272
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G22 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 25 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 30-LSSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 8x8/10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 30-LSSOP |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |