
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F102GBE3CFP#AA0
Manufacturer:
Package:
32-LQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G22 64K 32LQFP -4
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.2895
2.2895
10
2.05485
20.5485
25
1.93838
48.4595
80
1.651575
132.126
250
1.55078
387.695
500
1.356942
678.471
1000
1.124316
1124.316
2500
1.046776
2616.94
5000
1.0241
5120.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G22 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 27 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 8x8/10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-LQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |