
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7F102GFE3CFP#AA0
Manufacturer:
Package:
44-LQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
16BIT MCU RL78/G22 64K 44LQFP -4
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.432
2.432
10
2.18785
21.8785
25
2.06416
51.604
160
1.758811
281.40976
320
1.65149
528.4768
480
1.445045
693.6216
960
1.197323
1149.43008
2400
1.114749
2675.3976
4960
1.073462
5324.37152
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/G22 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 37 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x8/10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 44-LQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |