
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FA2L1A93CFL#BA0
Manufacturer:
Package:
48-LFQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.553
3.553
10
3.18725
31.8725
25
3.0134
75.335
80
2.611674
208.93392
230
2.477724
569.87652
440
2.223256
978.23264
2000
1.781288
3562.576
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 48MHz |
| Series | RA2L1 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 32-Bit |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | AES, DMA, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, TRNG, WDT |
| Connectivity | CANbus, I²C, SCI, SPI, Smart Card, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 34 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M23 |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 9x12b SAR; D/A 1x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LFQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |