
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FA2L1AB3CNE#AA0
Manufacturer:
Package:
48-HWQFN (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48HWQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.0945
4.0945
10
3.67935
36.7935
25
3.4789
86.9725
80
3.014948
241.19584
416
2.860326
1189.895616
832
2.566568
2135.384576
1248
2.164575
2701.3896
2496
2.0615
5145.504
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 48MHz |
| Series | RA2L1 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, I²C, SCI, SPI, Smart Card, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 37 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M23 |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 13x12b SAR; D/A 1x12b |
| Oscillator Type | External |
| Base Product Number | R7FA2L1 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-HWQFN (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |