
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FA4E10D2CNE#AA0
Manufacturer:
Package:
48-HWQFN (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 48HWQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.199
4.199
10
3.77435
37.7435
25
3.56858
89.2145
100
3.092725
309.2725
250
2.934132
733.533
450
2.632811
1184.76495
950
2.220444
2109.4218
2400
2.1147
5075.28
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 100MHz |
| Series | - |
| Package | Tray |
| RAM Size | 128K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, SCI, SPI, UART/USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 30 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M33 |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 7x12b SAR; D/A 1x12b |
| Oscillator Type | External |
| Base Product Number | R7FA4E10 |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-HWQFN (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 3.6V |