
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FA4E2B93CFM#AA0
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
MCU RA4 ARM CM33 100MHZ 128KB/40
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.8285
3.8285
10
3.4428
34.428
25
3.25432
81.358
160
2.820436
451.26976
320
2.675798
856.25536
480
2.400982
1152.47136
960
2.024925
1943.928
2400
1.9285
4628.4
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 100MHz |
| Series | RA4E2 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 40K x 8 |
| Core Size | 32-Bit |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, SCI, SPI, UART/USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 45 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M33 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 12x12b SAR; D/A 1x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 3.6V |