
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FA6M4AD3CFB#AA0
Manufacturer:
Package:
144-LFQFP (20x20)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 144LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.3145
11.3145
10
10.39775
103.9775
60
9.966764
598.00584
120
8.781562
1053.78744
240
8.350538
2004.12912
480
7.811812
3749.66976
960
7.165308
6878.69568
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 200MHz |
| Series | RA6M4 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 256K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, LINbus, QSPI, SCI, SPI, SSI, UART/USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M33 |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 22x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Base Product Number | R7FA6M4 |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 144-LFQFP (20x20) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 3.6V |