
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FS124762A01CLM#AC1
Manufacturer:
Package:
36-WFLGA (4x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 36WFLGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.123
4.123
10
3.7031
37.031
25
3.50132
87.533
80
3.034424
242.75392
230
2.878785
662.12055
490
2.583126
1265.73174
980
2.17854
2134.9692
2450
2.0748
5083.26
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | Renesas Synergy™ S1 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, I²C, SCI, SPI, UART/USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 25 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Package / Case | 36-WFLGA |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 11x14b; D/A 1x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R7FS124762 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 36-WFLGA (4x4) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |