
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FS124763A01CFM#AA1
Manufacturer:
Package:
64-LFQFP (10x10)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.522
4.522
10
4.05935
40.5935
25
3.838
95.95
160
3.326188
532.19008
320
3.155606
1009.79392
480
2.831494
1359.11712
960
2.388015
2292.4944
2400
2.2743
5458.32
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | Renesas Synergy™ S1 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, I²C, SCI, SPI, UART/USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 51 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 18x14b; D/A 1x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R7FS124763 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 64-LFQFP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |