
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FS124772A01CLM#AC1
Manufacturer:
Package:
36-WFLGA (4x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 36WFLGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.5695
4.5695
10
4.10685
41.0685
25
3.88284
97.071
80
3.365024
269.20192
230
3.192494
734.27362
490
2.86462
1403.6638
980
2.415945
2367.6261
2450
2.3009
5637.205
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | Renesas Synergy™ S1 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, I²C, SCI, SPI, UART/USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 25 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Package / Case | 36-WFLGA |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 11x14b; D/A 1x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R7FS124772 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 36-WFLGA (4x4) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |