
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FS124773A01CFL#AA1
Manufacturer:
Package:
48-LFQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.605
5.605
10
5.0331
50.331
25
4.75798
118.9495
80
4.123712
329.89696
250
3.912176
978.044
500
3.510402
1755.201
1000
2.96058
2960.58
2500
2.8196
7049
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | Renesas Synergy™ S1 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, I²C, SCI, SPI, UART/USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 35 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 14x14b; D/A 1x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R7FS124773 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LFQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |