
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FS128782A01CLM#AC1
Manufacturer:
Package:
36-WFLGA (4x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 36LGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.738
5.738
10
5.15185
51.5185
25
4.87046
121.7615
80
4.220974
337.67792
230
4.004459
921.02557
490
3.593194
1760.66506
980
3.030405
2969.7969
2450
2.8861
7070.945
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | Renesas Synergy™ S1 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 24K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, DALI, I²C, SCI, SPI, UART/USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 28 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Package / Case | 36-WFLGA |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 13x14b; D/A 3x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R7FS128782 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 36-WFLGA (4x4) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |