
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FS128783A01CFL#AA1
Manufacturer:
Package:
48-LFQFP (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.681
5.681
10
5.1053
51.053
25
4.826
120.65
80
4.182612
334.60896
250
3.968074
992.0185
500
3.560543
1780.2715
1000
3.002874
3002.874
2500
2.852726
7131.815
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | Renesas Synergy™ S1 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 24K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, DALI, I²C, SCI, SPI, UART/USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 35 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 15x14b; D/A 3x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R7FS128783 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LFQFP (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |