
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FS128783A01CNE#AC1
Manufacturer:
Package:
48-HWQFN (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.6335
5.6335
10
5.05685
50.5685
25
4.7804
119.51
80
4.143074
331.44592
260
3.930663
1021.97238
520
3.52697
1834.0244
1040
2.974545
3093.5268
2600
2.8329
7365.54
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | Renesas Synergy™ S1 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 24K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, DALI, I²C, SCI, SPI, UART/USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 35 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 15x14b; D/A 3x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R7FS128783 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-HWQFN (7x7) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |