
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R7FS128783A01CNG#AC1
Manufacturer:
Package:
32-HWQFN (5x5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 32QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.396
5.396
10
4.8431
48.431
25
4.57862
114.4655
80
3.968036
317.44288
230
3.764565
865.84995
490
3.377924
1655.18276
980
2.84886
2791.8828
2450
2.7132
6647.34
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | Renesas Synergy™ S1 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 24K x 8 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, DALI, I²C, SCI, SPI, UART/USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 24 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 10x14b; D/A 3x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R7FS128783 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-HWQFN (5x5) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |