
KEMET
Product No:
R82CC4330Z330J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 50VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.299
2.299
10
1.85535
18.5535
50
1.61956
80.978
100
1.417115
141.7115
500
1.079713
539.8565
1000
0.944746
944.746
2500
0.911002
2277.505
5000
0.877258
4386.29
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | R82 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) |
| Base Product Number | R82CC |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 30V |
| Voltage Rating - DC | 50V |
| Height - Seated (Max) | 0.516" (13.10mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |