
KEMET
Product No:
R82EC1270AA50K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 2700PF 10% 100VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.342
0.342
10
0.2356
2.356
50
0.1653
8.265
100
0.141645
14.1645
500
0.10621
53.105
1000
0.08969
89.69
2500
0.084968
212.42
5000
0.080256
401.28
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | R82 |
| Package | Box |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 2700 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | - |
| Base Product Number | R82EC |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Voltage Rating - AC | 63V |
| Voltage Rating - DC | 100V |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |