
KEMET
Product No:
R82EC3220Z370K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3705
0.3705
10
0.25555
2.5555
50
0.17898
8.949
100
0.153425
15.3425
500
0.115064
57.532
1000
0.097166
97.166
2500
0.092055
230.1375
5000
0.086944
434.72
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | R82 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) |
| Base Product Number | R82EC |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked |
| Voltage Rating - AC | 63V |
| Voltage Rating - DC | 100V |
| Height - Seated (Max) | 0.299" (7.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |