
KEMET
Product No:
R82IC2100Z350K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 250VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.323
3.23
50
0.22629
11.3145
100
0.19399
19.399
500
0.145502
72.751
1000
0.122873
122.873
2500
0.116404
291.01
5000
0.109944
549.72
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | R82 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 10000 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm) |
| Base Product Number | R82IC |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked |
| Voltage Rating - AC | 160V |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Height - Seated (Max) | 0.260" (6.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |