
KEMET
Product No:
R82IC3220Z360K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.4085
4.085
50
0.30875
15.4375
100
0.268945
26.8945
500
0.199196
99.598
1000
0.169309
169.309
2500
0.159353
398.3825
5000
0.149397
746.985
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | R82 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) |
| Base Product Number | R82IC |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked |
| Voltage Rating - AC | 140V |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Height - Seated (Max) | 0.437" (11.10mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |