
KEMET
Product No:
R82MC1560AA50M
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 5600PF 20% 400VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.27645
2.7645
50
0.19342
9.671
100
0.165775
16.5775
500
0.124355
62.1775
1000
0.105004
105.004
2500
0.099484
248.71
5000
0.093955
469.775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | R82 |
| Package | Box |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 5600 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | - |
| Base Product Number | R82MC |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |