
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R9A07G044L13GBG#AC0
Manufacturer:
Package:
456-LFBGA (15x15)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MPU RZ 200MHZ/1.2GHZ 456BGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
16.3305
16.3305
10
15.11355
151.1355
25
14.90816
372.704
40
14.720725
588.829
119
12.900677
1535.180563
238
12.347568
2938.721184
476
12.267255
5839.21338
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| USB | USB 2.0 (2) |
| SATA | - |
| Speed | 200MHz, 1.2GHz |
| Series | RZ/G2L |
| Package | Tray |
| Ethernet | 10/100/1000Mbps (2) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - I/O | 1.8V, 3.3V |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A55, ARM® Cortex®-M33 |
| Package / Case | 456-LFBGA |
| Product Status | Active |
| RAM Controllers | DDR3L, DDR4 |
| Co-Processors/DSP | ARM® Mali-G31 |
| Security Features | - |
| Additional Interfaces | CANbus, eMMC/SD/SDIO, I²C, SPI, UART |
| Graphics Acceleration | No |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 456-LFBGA (15x15) |
| Number of Cores/Bus Width | 2 Core, 64-Bit |
| Display & Interface Controllers | MIPI/CSI, MIPI/DSI |