
Recom Power
Product No:
RA3-051503D/SMD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
DC DC CONVERTER 15V 3V 3W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.407
12.407
5
12.3158
61.579
10
12.22175
122.2175
25
12.03384
300.846
50
11.65783
582.8915
100
10.52961
1052.961
250
10.341586
2585.3965
500
10.153562
5076.781
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Isolated Module |
| Series | RA3 |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Efficiency | 78% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | 3 W |
| Package / Case | 16-SMD Module, 6 Leads |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.92" L x 0.59" W x 0.33" H (23.4mm x 15.0mm x 8.5mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | 3V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 5.2 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Current - Output (Max) | 100mA, 500mA |
| Supplier Device Package | - |