
Recom Power
Product No:
RA3-121503D/SMD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
DC DC CONVERTER 15V 3V 3W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.642
13.642
5
13.5413
67.7065
10
13.43775
134.3775
25
13.23084
330.771
50
12.8174
640.87
100
11.576985
1157.6985
250
11.370246
2842.5615
500
11.163526
5581.763
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Isolated Module |
| Series | RA3 |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Efficiency | 79% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | 3 W |
| Package / Case | 16-SMD Module, 6 Leads |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.92" L x 0.59" W x 0.33" H (23.4mm x 15.0mm x 8.5mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | 3V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 5.2 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 13.2V |
| Voltage - Input (Min) | 10.8V |
| Current - Output (Max) | 100mA, 500mA |
| Supplier Device Package | - |