
Micro Commercial Co
Product No:
RB521S-30L2-TP
Manufacturer:
Package:
2-DFN1006
Batch:
-
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 2TDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.228
0.228
10
0.18715
1.8715
100
0.099085
9.9085
500
0.06517
32.585
1000
0.044308
44.308
2000
0.039966
79.932
5000
0.034751
173.755
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micro Commercial Co |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | RB521 |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Supplier Device Package | 2-DFN1006 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 10 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA |
| Operating Temperature - Junction | 125°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 350 mV @ 10 mA |