
YAGEO
Product No:
RC0201JR-070RL
Manufacturer:
Package:
0201
Batch:
-
Description:
RES 0 OHM JUMPER 1/20W 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.03515
0.3515
25
0.02546
0.6365
50
0.01919
0.9595
100
0.01425
1.425
250
0.01083
2.7075
500
0.008664
4.332
1000
0.006384
6.384
5000
0.004579
22.895
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RC_L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Moisture Resistant |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Temperature Coefficient | - |