
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
RC0402F330CS
Manufacturer:
Package:
01005
Batch:
-
Description:
RES SMD 33 OHM 1% 1/32W 01005
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.266
0.266
10
0.2223
2.223
50
0.11723
5.8615
100
0.086925
8.6925
500
0.052535
26.2675
1000
0.036376
36.376
5000
0.030314
151.57
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samsung Electro-Mechanics |
| Series | RC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Moisture Resistant |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 33 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.006" (0.15mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 01005 |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C |