
YAGEO
Product No:
RC0402JR-070RP
Manufacturer:
Package:
0402
Batch:
-
Description:
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/16W 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.02185
0.2185
25
0.01558
0.3895
50
0.01178
0.589
100
0.00874
0.874
250
0.00665
1.6625
500
0.00532
2.66
1000
0.003914
3.914
5000
0.002812
14.06
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RC-P Lead Free |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.016" (0.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Temperature Coefficient | - |