
YAGEO
Product No:
RC0603FR-102M2L
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
RES 2.2M OHM 1% 1/10W 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.01805
0.1805
50
0.01064
0.532
100
0.008835
0.8835
500
0.005928
2.964
1000
0.005064
5.064
5000
0.003638
18.19
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RC_L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 2.2 MOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |