
YAGEO
Product No:
RC0603FR-132R2L
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
RES 2.2 OHM 1% 1/10W 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0266
0.266
50
0.0171
0.855
100
0.01425
1.425
500
0.00988
4.94
1000
0.00856
8.56
5000
0.006308
31.54
10000
0.005605
56.05
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RC_L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Moisture Resistant |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 2.2 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |