
YAGEO
Product No:
RC0805FR-070RL
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Description:
RES 0 OHM JUMPER 1/8W 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.03135
0.3135
25
0.02242
0.5605
50
0.0171
0.855
100
0.012635
1.2635
250
0.009614
2.4035
500
0.007695
3.8475
1000
0.005672
5.672
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RC_L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Moisture Resistant |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | - |