
YAGEO
Product No:
RC0805FR-10470KL
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Description:
RES 470K OHM 1% 1/8W 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0228
0.228
50
0.01444
0.722
100
0.012065
1.2065
500
0.008227
4.1135
1000
0.007106
7.106
5000
0.005206
26.03
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RC_L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Moisture Resistant |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 470 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |