
YAGEO
Product No:
RC0805FR-134K7L
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Description:
RES 4.7K OHM 1% 1/8W 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0228
0.228
50
0.01444
0.722
100
0.01216
1.216
500
0.008303
4.1515
1000
0.007172
7.172
5000
0.005254
26.27
10000
0.004655
46.55
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RC_L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Moisture Resistant |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 4.7 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |