
YAGEO
Product No:
RC0805JR-13100ML
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Description:
RES 100M OHM 5% 1/8W 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.171
0.171
10
0.08645
0.8645
50
0.05814
2.907
100
0.049685
4.9685
500
0.035625
17.8125
1000
0.03136
31.36
5000
0.024035
120.175
10000
0.021717
217.17
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RC_L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Moisture Resistant |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 MOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |