
YAGEO
Product No:
RC1206FR-13220RL
Manufacturer:
Package:
1206
Batch:
-
Description:
RES 220 OHM 1% 1/4W 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0342
0.342
50
0.02204
1.102
100
0.018525
1.8525
500
0.012958
6.479
1000
0.011276
11.276
5000
0.008388
41.94
10000
0.007476
74.76
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RC_L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 220 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |