
YAGEO
Product No:
RC1206JR-10910RL
Manufacturer:
Package:
1206
Batch:
-
Description:
RES 910 OHM 5% 1/4W 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0323
0.323
50
0.0209
1.045
100
0.01767
1.767
500
0.012312
6.156
1000
0.010706
10.706
5000
0.00797
39.85
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RC_L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 910 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |