
YAGEO
Product No:
RC1218JK-07680RL
Manufacturer:
Package:
1218
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 680 OHM 5% 1W 1812 WIDE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.28215
2.8215
25
0.20862
5.2155
50
0.1539
7.695
100
0.112955
11.2955
250
0.093328
23.332
500
0.07695
38.475
1000
0.05567
55.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RC_L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Moisture Resistant |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 680 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Wide 1812 (4532 Metric), 1218 |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1218 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |