RC12JT3M30
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RC12JT3M30
Description:
RES 3.3M OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4411
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Tolerance ±5%
Resistance 3.3 MOhms
Composition Carbon Composition
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C